Co warto wiedzieć o pustyni Atacama?

Atacama to pustynia mglista która leży na obszarze Ameryki Południowej.

Wokół tej pustyni narosło wiele legend i mitów dlatego też warto przyjrzeć się całej sprawie z bliska. Pustynia Atacama, to też jedno z najciekawszych miejsc do zobaczenia w Ameryce łacińskiej wg serwisu wczasowa.pl.

Czy na pustyni Atacama wylądowali kosmici?

Osoby które wierzą w cywilizacje pozaziemskie często twierdzą że na pustyni Atacama wylądowali kosmici, podają przy tym ich zdaniem koronny dowód który jednak można łatwo obalić.

Szkielet który miałby świadczyć jako dowód wcale nie należy do kosmity lecz jest to humanoid, bardzo zniekształcony ludzki płód zaś analizy DNA wykazały że płód dotknięty został skoliozą oraz karłowatością. Oscar Munoz odnalazł ten szkielet który następnie został wykupiony przez hiszpańskiego biznesmena Ramona Navio- Osorio.

Co należy wiedzieć ponadto o pustyni Atacama?

Atacama to miejsce bogate w złoża mineralne, to tam można spotkać się z wulkanami, gejzerami, skałami o nietypowych kształtach jak też solnymi równinami. Wulkan Llullaillaco stanowi najwyższy punkt pustyni, jest to najwyższy czynny wulkan ziemi. Co ciekawe najwyższe partie tego liczącego 6723 m.n.p.m. wulkanu pokryte są wiecznym śniegiem.

Na obszarze pustyni mieszczą się dwie niezwykle interesujące Doliny: Księżycowa oraz Śmierci. Ciekawym odkryciem będzie z pewnością że w niektórych częściach pustyni można napotkać lamy oraz alpaki. To właśnie na terenie tejże to pustyni umiejscowiony został największy naziemny teleskop świata, chodzi o ALMA.

Warto wiedzieć że w 2010r. na obszarze pustyni doszło do bardzo niefortunnego zdarzenia kiedy to na skutek wypadku w niewoli znalazło się 33 górników, na 69 dni znaleźli się w 120-letniej kopalni miedzi i złota. Na szczęście wszyscy przeżyli w chwili uratowania, co nastąpiło 13 października 2010r.