Kreta dla ciekawych – Chania

Kreta to grecka wyspa, która już dawno stała się popularnym kierunkiem wypraw. Co warto zobaczyć w tej części Grecji? Takie miasta jak Chania. Dlaczego?

Zwiedzanie Chanii

Jest wiele powodów, dla których warto znaleźć czas na zwiedzanie Chanii. To tętniące życiem miasto przyciąga swoją historią oraz wielokulturowym charakterem. W trakcie spaceru po jej terenie zobaczymy pamiątki z czasów weneckich i tureckich, nie brak tu również budowli o typowo greckim charakterze. Gdzie warto się wybrać? Jakim atrakcjom poświęcić swój czas?

Zwiedzanie Chanii warto zaplanować w taki sposób, by móc spędzić więcej czasu w rejonie portu weneckiego, w pobliżu którego przebiega piękna promenada. Kto lubi spacery nad morzem, ten z pewnością doceni ten skrawek miasta – więcej o nim dowiemy się na www.hotelinfo.pl. Latarnia morska, pozostałości murów strzegących przed wiekami wejścia do portu – oto kolejne atrakcje, jakie czekają na gości. Chania znana jest też z pięknej starówki, na terenie której nie brak butików z lokalnymi wyrobami oraz barów, w których można spróbować lokalnych specjałów. Kto chce poczuć greckie smaki, ten może wybrać się do hali targowej, w której od ponad stu lat sprzedawane są lokalne przysmaki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zwiedzanie Chanii może okazać się też ciekawym doświadczeniem dla wszystkich miłośników sztuki sakralnej. Jednych zachwyci XIV-wieczny kościół św. Mikołaja, innych – meczet Janczarów, wzniesiony w XVII wieku. Chania jest też znana z ciekawych placówek muzealnych, w gronie których wyróżnia się wspaniałe Muzeum Archeologiczne. A w pobliżu miasta czekają piękne plaże, chętnie odwiedzane przez letników. Kto chce na Krecie spędzić udane wczasy nad wodą, ten w rejonie Chanii znajdzie dla siebie wiele malowniczych zakątków.

Wycieczki po Krecie to wspaniała lekcja historii. W takich miastach, jak Chania, czekają na nas cenne zabytki oraz malownicze zakątki, obok których nie można przejść obojętnie. Ta wyspa zasługuje na lepsze poznanie, a kto postanowi spędzić tu wczasy, ten nie będzie żałować.