Z włoskich wysp roztaczają się wspaniałe widoki. Otoczone błękitnym morzem, są jednym z głównych celów podróży dla tysięcy par i rodzin z całego świata, ponieważ są urocze i romantyczne. Oto najlepsze włoskie wyspy.

Lampedusa

Lampedusa znajduje się w archipelagu Pelagii, zaledwie 112 km od wybrzeży Tunezji, co czyni ją najbardziej wysuniętą na południe wyspą Półwyspu Apenińskiego. Uważana za jedną z najpiękniejszych wysp we Włoszech, jest rajem dla miłośników nurkowania i snorkelingu, ponieważ jest tu mnóstwo miejsc do nurkowania. Jeśli jednak wolisz pozostać na powierzchni, polecamy rejs żeglarski wokół Lampedusy, niesamowitą opcję poznania wyspy w całości.

Ponza

Do najbardziej znanych na świecie włoskich wysp należy bez wątpienia Ponza, która pomimo tego, że w Odysei została wspomniana przez samego Homera pod nazwą Ea, w okresie średniowiecza stała się swego rodzaju kolonią karną. Ta wyspa archipelagu Wysp Pontyjskich (który obejmuje również Ventotene i Santo Stefano) jest dziś jednym z ulubionych miejsc Włochów na spędzenie wakacji. Ponza składa się z 8 km2 otoczonych piaszczystymi plażami, krystalicznie czystą wodą i niesamowitymi formacjami skalnymi.

Palmarola

W niewielkiej odległości od Ponzy znajduje się kolejny przystanek na naszej liście rajskich wysp do odwiedzenia we Włoszech. Będąc w zasadzie rezerwatem przyrody, Palmarola jest piękną wyspą, z jaskiniami i błyszczącymi zatokami, które przyciągają turystów. Wyspa jest słabo zamieszkana, jedyne domy, które znajdziesz są wykute w skale i należą do rybaków i miejscowych.

Capri

Wyspa Capri, jedna z najbardziej znanych w kraju, jest celem turystycznym od czasów rzymskich. W rzeczywistości wielu turystów przyjeżdża, aby zobaczyć ruiny. Capri ma jednak wiele do zaoferowania nowoczesnym podróżnikom, ze swoimi uzdrowiskami i naturalnymi atrakcjami. Wybierz się na wycieczkę skuterem i odwiedź najciekawsze miejsca, takie jak morska jaskinia Grotta Azurra, Villa Jovis, dobrze zachowana rzymska budowla, czy naturalny łuk Capri.

Wyspa Elba

Nie możemy zakończyć naszej listy rajskich wysp do odwiedzenia we Włoszech bez wspomnienia Elby, wyspy położonej w archipelagu toskańskim i w sercu parku narodowego o tej samej nazwie. Jest to doskonała opcja dla nurków, którzy chcą odkryć dno morskie tej okolicy, ale nie tylko. Spacer po wyspie potwierdzi jej urok: zatrzymując się na niesamowitej plaży Paolina, znajdziecie spokój, na szczycie góry Capane możesz podziwiać jeden z najbardziej niesamowitych krajobrazów Morza Śródziemnego, natomiast w miejscowości Marciana możesz spacerować po wąskich uliczkach pełnych kwiatów.