Czym zachwyca Suwalszczyzna?

Suwalszczyzna to wymarzony kierunek podróży dla każdego, kto chce aktywnie wypocząć w pięknej scenerii, zwiedzić ciekawe zabytki i przeżyć niezapomnianą przygodę. Jakie atrakcje w tej części kraju zasługują na uznanie? Gdzie warto się wybrać w czasie wycieczki po Suwalszczyźnie?

O Suwalszczyźnie

Zajmująca północno-wschodnie kraniec Polski Suwalszczyzna to kraina pełna jezior i pejzaży, których powstanie jest dziełem lodowców. To również bardzo ważny obszar historyczny, którego najważniejszymi ośrodkami miejskimi są Suwałki, Sejny i Augustów, który posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. To również malownicze pojezierza: Pojezierze Suwalskie i Pojezierze Augustowskie, to również Pojezierze Sejneńskie oraz rozległa Puszcza Augustowska. Jakie punkty na terenie tej krainy mogą się stać najciekawszymi celami wycieczki?

Malownicze zakątki Suwalszczyzny

Suwalszczyzna może się pochwalić wieloma malowniczymi zakątkami. Jednym z ważniejszych miejsc na turystycznej mapie tej krainy są Wigry – miejscowość znana z dobrych warunków do uprawiania sportów wodnych, chętnie odwiedzana też przez miłośników historii. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł zwiedzić tutejszy klasztor oraz wędrować po terenach Wigierskiego Parku Narodowego. Miłośników zabytków mogą też oczarować słynne mosty w Stańczykach – wspaniałe zabytki techniki z początku XX wieku, które są jedną z ważniejszych atrakcji na terenie Puszczy Romnickiej. Kto chce nacieszyć się pięknymi widokami, ten powinien odwiedzić Górę Cisową. Ważnym miejscem jest też Głazowisko Bachanowo – idealne dla tych, którzy chcą się nacieszyć pięknem głazów narzutowych oraz rosnących na nich mchów i porostów.

Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Kto znajdzie tanie noclegi w Augustowie, ten może skupić się na Kanale Augustowskim – drogą wodną, która jest jednym z najważniejszych zabytków techniki na ziemiach polskich. Warto też zajrzeć do miejscowości Szurpiły, znanej z Góry Zamkowej i małego muzeum poświęconego Jaćwingom. Kusi jezioro Hańcza i leżąca nad nim Stara Hańcza z kameralną plażą oraz parkiem podworskim, zachwyca też dolina Rospudy i leżąca na jej terenie Dowspuda – miejscowość, która zyskała sławę za sprawą malowniczych ruin pałacu Paca. To kolejne miejsce, które warto odwiedzić w trakcie wycieczki po Suwalszczyźnie bez względu na to, czy stawia się na atrakcje przyrodnicze, czy na kontakt z zabytkami.

Źródło: https://e-turystyczny.pl/