Dlaczego Toruń słynie z pierników?

Toruń jest przepięknym miastem z bogatą historią i jest położony w województwie kujawsko-pomorskim.

Dobrze jest też dodać, że miasto to słynie z pysznych pierników, dlatego też warto, jest poznać historię tego, czemu stały one się tak popularne i są kojarzone z Toruniem.

Toruń i pierniki – co warto wiedzieć?

Pierniki toruńskie są symbolem tego miasta i jest związana z nimi taka legenda, że pierniki te miały powstać u Katarzyny córki młynarza, która szykowała je na przyjazd ówczesnego króla. Do pierników dodała także miód, który bardzo smakował królowi. Dlatego też tak ugoszczony król polecił całemu światu te pyszne pierniki.

Warto też dodać, że są tak zwane pierniki – Katarzynki na cześć wspomnianej córki młynarza. Należy też zaznaczyć, że pierniki toruńskie obecnie są dostępne w różnych kształtach takich jak:

  • Kareta,
  • Konie,
  • Sześć złączonych kół,
  • Serca.

Dobrze jest też dodać, że pierniki mogą być różnej wielkości oraz mogą mieć także nadzienie. Warto wspomnieć, iż pierniki te są dostępne praktycznie w każdym sklepie w Toruniu, dzięki czemu każdy turysta może je spróbować, niezależnie od tego, jaką jest pora roku. Pierniki są także nieodłącznym elementem każdych jarmarków Bożonarodzeniowych.

Więcej ciekawostek na temat Torunia znajdziesz w portalu https://www.to24.pl/.

Pierniki z Torunia – znakomity pomysł na prezent

Pierniki toruńskie są również świetnym pomysłem na prezent świąteczny dla naszych najbliższych. Co ważne to są też dostępne pierniki spersonalizowane, przez co mogą być one unikatowym podarunkiem. Smakołyki te da się też kupić przez Internet, co jest współcześnie bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które osobiście nie mogą odwiedzić tego pięknego miasta.