Miasta, które trzeba odwiedzić będąc na Lubelszczyźnie

Jeżeli zastanawiasz się nad wakacjami innymi niż w górach czy nad morzem, odwiedź województwo lubelskie. Wschód Polski to również dobre miejsce na atrakcyjne spędzenie rodzinnych wakacji.

Lubelskie zachwyca przyrodą i pięknem natury, lasami, pagórkowatymi terenami i niesamowitą roślinnością. Jest to miejsce idealne na odpoczynek i na aktywne wakacje. Oprócz aspektów przyrodniczych, zaciekawić mogą miasta położone w tym województwie, które słyną z niezwykłych historii i pokazują losy ludzi z terenów przy naszej wschodniej granicy.

Inspirujący, renesansowy Zamość

Zamość to niezwykle urokliwe miasto, które na pewno zapamięta każdy turysta. Zachwycająca architektura oraz atmosfera tego miasta wywiera ogromne wrażenie na odwiedzających.

Podczas pobytu w Zamościu trzeba zwiedzić Stare Miasto, piękny ratusz i idealnie wykonany kwadratowy rynek. Warto odwiedzić także Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego, poświęconą zwycięstwu hetmana Jana Zamoyskiego, który był założycielem Zamościa. Obok znajduje się pomnik Jana Zamoyskiego. Spacer po Zamościu zakończyć można wizytą w Twierdzy Zamość.

Uzdrowiskowy Nałęczów

Jest to miasto, które zdecydowanie wyróżnia się pod względem występowania wód leczniczych. Podczas wizyty w tym mieście warto przejść się i rozejrzeć po Parku Zdrojowym, będąc tam warto zajść do Pałacu Małachowskich.

Wybierz się również do Domu Zdrojowego, w którym znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych połączona z Palmiarnią. Spacerując po mieście warto zobaczyć Domek Gotycki i Domek Grecki, które również znajdują się w Parku Zdrojowym. W mieście tym znajduje się Muzeum Stefana Żeromskiego i Muzeum Bolesława Prusa.

W portalu infonaleczow.pl znajdziesz wpis o tym jak Nałęczów rozwija się na tle woj. lubelskiego.

Magia Kazimierza Dolnego

Udając się do tego uroczego miasteczka warto wybrać się na średniowieczny Rynek. Budynki, które zapierają dech w piersiach to zdecydowanie kamienice – Kamienice Przybyłowskie i Kamienica Gdańska.

Warto wybrać się także do Kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, a następnie na Wzgórze Trzech Krzyży. Niedaleko znajdziecie również ruiny zamku.