Najtańsze kraje do odwiedzenia w Europie

Bułgaria

Jednym z najtańszych kierunków turystycznych w Europie jest Bułgaria. Miejsce, które nie jest tak często odwiedzane, ale ma ogromną wartość historyczną. Mówimy o kraju, który ma kilka obiektów światowego dziedzictwa, których nie można przegapić. Posiada również wiele różnych miejsc turystycznych, takich jak na przykład Katedra Aleksandra Newskiego, znajdująca się w mieście Sofia.

Albania

Nie możemy pominąć Albanii. Jeśli szukasz miejsca z naturalnymi miejscami turystycznymi, zwłaszcza plażami, to ten kraj jest idealny. Albania słynie z turkusowych wód, które znajdują się na wybrzeżu Morza Jońskiego. Oczywiście jest to bardzo tania destynacja i w zależności od regionu, w którym się znajdujesz, możesz znaleźć zakwaterowanie już za 25 euro.

Macedonia Północna

Kontynuując naszą listę, musimy uwzględnić Macedonię Północną, bo choć jest to mały kraj, to jego położenie geograficzne jest wyjątkowe. Kraj ten położony jest na górzystym terytorium, co daje naprawdę spektakularne widoki. Jako niedroga destynacja, ceny noclegów oscylują w granicach 25 euro za noc. Sprawdź również – „„sposoby na tanie podróżowanie po Europie!”

Armenia

W 2022 roku jest to jeden z najtańszych kierunków turystycznych na kontynencie europejskim. Dostaniecie się tam już za 120 euro w obie strony, a ładne zakwaterowanie znajdziecie już za 25 euro. Jeśli więc chcesz odwiedzić klasztory o dużym znaczeniu religijnym i historycznym, a także jezioro Sewan, Armenia będzie odpowiednim krajem na Twoje wakacje.

Portugalia

Portugalia to bez wątpienia jeden z najbardziej odwiedzanych krajów w Europie. Chociaż możesz myśleć, że może to być drogi cel turystyczny, ze względu na dużą liczbę osób, które odwiedzają Portugalię każdego roku, prawda jest taka, że jest to kolejny tani kraj.

Czechy

Prawdopodobnie jedną z destynacji turystycznych, o których słyszałeś najwięcej są Czechy. Już sama świadomość, że Praga jest stolicą, daje wyobrażenie o wielkich walorach turystycznych i historycznych tego kraju. Tak więc, chociaż wielu może myśleć, że jest to drogie miejsce, prawda jest taka, że jest to całkiem przystępne dla każdego rodzaju turysty.

Czarnogóra

To kraj pełen plaż i zatok ze spektakularnymi krajobrazami. Posiada również kilka parków narodowych, gdzie można cieszyć się spacerami na świeżym powietrzu. Jeśli więc interesuje Cię zwiedzanie tego pięknego kraju, nie będziesz musiał wydawać zbyt wiele. Noclegi znajdziecie za około 30 euro za noc.