Na Szlaku Kaszubskim: co warto zobaczyć?

Kaszuby to piękna przyroda i wspaniały krajobraz, ukształtowany głównie przez lądolód. Rozległe kompleksy leśne, malownicze wzgórza oraz polodowcowe jeziora, nad którymi można spędzić niezapomniane wczasy – oto główne atrakcje, którymi przyciąga nas ta kraina. Kaszuby to również wiele ciekawych miast i wsi, na terenie których można ujrzeć wiele cennych zabytków. Jak odkrywać ich piękno? Najlepiej w trakcie wycieczki po tak ciekawej trasie turystycznej, jaką jest Szlak Kaszubski.

Zwiedzanie Szlaku Kaszubskiego

Szlak Kaszubski prowadzi przez niezwykle malownicze tereny Pojezierza Kaszubskiego, dzięki czemu jest bardzo popularny wśród tych turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury. Wycieczki tym szlakiem kuszą też miłośników historii oraz sztuki ludowej, którzy w czasie podróży Szlakiem Kaszubskim mogą dotrzeć do najciekawszych miejscowości w tej części kraju. Jedną z nich są Wdzydze Kiszewskie, zaliczane do grona najpopularniejszych letnisk na Kaszubach. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł wypoczywać nad jeziorem Wdzydze, spacerować po pobliskich lasach oraz spędzać czas na terenie najstarszego w Polsce skansenu – Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o domku do góry nogami, który znajduje się w Szymbarku.

Niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom historii dostarczy też wizyta w Kartuzach, znanych z zabytkowej kolegiaty, Muzeum Kaszubskiego oraz licznych jezior, dzięki którym można tu połączyć zwiedzanie cennych zabytków z beztroskim relaksem na plaży. Kaszuby to również tak piękne miejscowości, jak Chmielno, znane z zakładów ceramicznych, oraz Kościerzyna, na terenie której można zwiedzić ciekawy skansen z zabytkowymi parowozami. Wszystkie te atrakcje mają wiele uroku, a czas spędzony na odkrywaniu ich piękna dla nikogo nie będzie czasem straconym.