Najlepsze wyspy Polinezji Francuskiej

Bora-Bora

Bora-Bora to bez wątpienia najsłynniejsza wyspa Polinezji Francuskiej, ceniona za wspaniałą lagunę, idealny całoroczny klimat i ekskluzywne kurorty.

Jednym z najważniejszych miast jest z pewnością Vaitape, które oprócz tego, że posiada lotnisko, jest wyjątkowo żywym miastem, pełnym mieszkańców, restauracji i sklepów, a dominuje nad nim góra Otemanu, nieistniejący już wulkan, który wznosi się na wysokość 727 metrów. Prawdziwym centrum turystycznym jest jednak Matira, gdzie można podziwiać białe plaże i senne morze.

Na wyspie nie brakuje wydarzeń czy festiwali, takich jak Heiva Nui, która przybliży Wam kulturę polinezyjską, czy dla miłośników sportu świetną okazją jest Bora Bora Festival, który obejmuje wszystkie aktywności, jakie można wykonywać na wyspie, od kajakarstwa po pływanie. Kompleksowe informacje o tej popularnej wyspie tutaj: https://nieuwierzysz.pl/bora-bora-tropikalny-raj-na-poludniowym-pacyfiku-dla-nurkow

Tahiti

Tahiti jest największą wyspą Polinezji Francuskiej i znajduje się w południowej części Oceanu Spokojnego. Składa się z Tahiti Nui (czyli Wielkiego Tahiti) i Tahiti Iti (Małego Tahiti), które mają kształt koła i są połączone ze sobą pasem lądu.

Entuzjaści nurkowania i snorkelingu nie będą chcieli wracać do domu po zobaczeniu wspaniałych kolorów i spektakularnego życia morskiego. Tahiti to także i przede wszystkim natura: przygotuj się na to, że będziesz otoczony dzikimi dolinami, wodospadami, stanowiskami archeologicznymi i jaskiniami owianymi tajemnicą i legendą. Miłośnicy wędrówek znajdą również trasy i spacery, które zapewnią ekscytujące dni, wśród wzgórz i klifów oferujących wyjątkowe widoki, nie zapominając o kilku szczytach, takich jak Orohena (2.241 metrów) i Aorai (2.066 metrów).

Rangiroa

Rangiroa to największy atol w Archipelagu Tuamotu, 80-kilometrowy pierścień piasku i palm, który obejmuje 250 wysp.

Rangiroa jest rajem dla miłośników nurkowania i snorkelingu, ponieważ rafa koralowa pozwoli Ci odkryć kolorowe ryby i niespotykaną dotąd florę morską: znajdziesz tam tuńczyka, rekiny szare, delfiny i barakudy.

Plaże Rangiroa, w niektórych przypadkach, mogą pochwalić się różowym piaskiem, np. Les Sables Roses. Wewnątrz większej laguny znajduje się Lagon Bleu, niebieska laguna, rodzaj naturalnego basenu, który jest we wszystkich odcieniach niebieskiego i jest chroniony przed prądami przez małe atole, które go otaczają.

Huahine

Wyspa pełna niespodzianek, począwszy od jej bujnych lasów, dziewiczych krajobrazów, kolorów i malowniczych wiosek. Tutaj można nawiązać kontakt z miejscową ludnością, doceniając jej zwyczaje i tradycje. Tutaj również zafascynuje Cię wspaniała laguna, która otacza dwie główne wyspy: Maroe Bay. Plaże Huahine oferują relaks i spokój, dzięki pasmom białego piasku i czystemu morzu.