TOP 5 idealnych miejsc spędzania czasu dla rodziny

Dla rodziny czas wolny to czas, który można spędzić razem. To czas wspólnych przeżyć, emocji, rozmów. To czas, który zbliża. Warto zadbać, by wolne chwile nie zostały zapomniane. By zapisały się w pamięci na długo. A przy okazji zapewniały dobrą zabawę. W Polsce jest mnóstwo takich miejsc. Oto pięć propozycji – emocje i wspomnienia gwarantowane!

Centrum Nauki Kopernik

Potrzebujemy około pięciu godzin, by zwiedzić wszystkie wystawy, wszystkiemu się przyjrzeć i wszystkiego doświadczyć. Eksponatów jest około czterysta. Ale to nie koniec atrakcji! Jest jeszcze Planetarium, w którym możemy obejrzeć pokaz nieba na żywo. Centrum Nauki Kopernik znajduje się w Warszawie i wymyka się muzealnym schematom. Cała rodzina może tu przeżyć niezapomnianą przygodę.

Inwałd Park

Na trasie Kraków-Cieszyn warto odwiedzić wymarzone miejsce dla rodziny – kompleks parków. Jest tam Park Miniatur, prezentujący budowle z całego świata. Są i dinozaury łudząco przypominające te, które niegdyś zamieszkiwały ziemię. Można przenieść się do średniowiecza, wstępując do tamtejszego grodu. A w innym miejscu można pojeździć na kucykach. Rozrywka dla małych i dużych.

Energylandia

Park rozrywki w Zatorze to marzenie wielu dzieci. I tych najmłodszych, i tych starszych. Ci pierwsi poczują radość podczas spotkań z bajkowymi ulubieńcami, ci drudzy będą spragnieni bardziej ekstremalnych przygód. I oczywiście Water Park, bo zabawa z wodą jest zawsze fajna! Co ciekawe, według informacji dostępnych na stronie wyruszam.pl, park można odwiedzić również zimą. Spotkamy wówczas Świętego Mikołaja i inne atrakcje, których nie doświadczymy latem.

Magiczne Ogrody

Te ogrody naprawdę są magiczne.  Park tematyczny, który dzieci uwielbiają i atrakcje, które będą dla nich niezapomnianą przygodą. Ścieżki spacerowe, a na nich zamki, place zabaw, karuzele, tunele, mosty, przeprawa tratwami. I wszechobecna natura. A to wszystko w okolicach Janowca, w województwie lubelskim. Miejsce dla rodziny pełne zaskakujących atrakcji.

Zoo i Afrykarium we Wrocławiu

Ogrodu zoologicznego we Wrocławiu właściwie nie trzeba przedstawiać. Miejsce z tradycjami i największą liczbą zwierząt na terytorium zoo w Polsce. Nie każdy jednak wie, że na terenie zoo znajduje się jeszcze jedna atrakcja – Afrykarium. Środowisko wodne rodem z Afryki, kilkanaście robiących wrażenie basenów, a w nich zjawiskowa fauna i flora. To największe oceanarium w Polsce!